انواع رزین های اپوکسی

رزین ضد آب سنگ یک رزین دو جزئی همراه با هاردنر یا خشک می باشد.رزین اپوکسی در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند . این نوع از رزین در حالت رقیق برای چسباندن مش های فایبر گلاس به پشت سنگ استفاده دارد این کار جهت مستحکم کردن سنگ مخصوصا سنگ های کف و رویه کابینتی استفاده می شود . در این رزین های اپوکسی برای براق کردن سنگ آجر نیز استفاده می شود که البته در فضاهای خارجی (نمای ساختمان و حیاط ) کار اشتباهی است . این نوع از رزین در برابرuv حساس بوده وکمتر از 2 سال زرد می شود .

از رزین های اپوکسی جهت کارهای هنری (Art work ) استفاده می شود . چوب متریالی است که اجرای رزین اپوکسی بر روی آن در خواست بالایی دارد . نمایش دادن طرح و موج های چوب و بر جسته کردن این نقشه ها در دید از اهداف اجرای رزین های اپوکس است . ساخت قالب های تزیینی با رزین اپوکسی بسیار مورد توجه است این رزین در ساخت جواهر آلات و مکعب های محتوی اشیا قابل استفاده است . در هنگام خرید حتما باید کاربرد مورد نظرتان را به فروشنده اطلاع دهید.

پیشنهاد میکنیم مطلب “رنگ ، پلیمر و رزین” را نیز مطالعه کنید

رزین اپوکسی پشت سنگ و کاشی:

رزین اپوکسی به دلیل همراه بودن با هاردنر ( خشک کن ) جهت اتصال و چسباندن الیاف و توری نیز استفاده دارد این الیاف و توری می تواند از جنس فایبر گلاس باشد . رزین اپوکسی پشت سنگ نسبت به رزین های اپوکسی مخصوصا کارهای هنری و پرداخت چوب متفاوت است . هدف اتصال توری فایبر گلاس و یا مش فایبر گلاس به پشت سنگ ( مخصوصا سنگ های کف ) ایجاد استحکام در سنگ است . ممکن است سنگ در هنگام جابجایی تحت فشار و ضربه قرار بگیرد . این مش های فایبر گلاس در پشت سنگ موجب یک پارچگی سطح شده و ضربه را به تمام نقاط سنگ توزیع می کنند . این روش خطر شکسته شدن سنگ کمتر می شود . از این جهت از رزین مخصوص برای پشت سنگ با نام رزین اپوکسی پشت سنگ استفاده می کنند . بهترین روش برای اتصال توری های فایبرگلاس به پشت سنگ استفاده از رزین اپوکسی می باشد . رزین اپوکسی را با هاردنر به نسبت توصیه شده توسط فروشند مخلوط کنید تقریبا 5 تا 10 دقیقه عمل مخلوط کردن را ادامه دهید ژل بدست آمده را بر روی چسب پهن نمایید.

کد مطلب : انواع رزین های اپوکسی

نوشته‌های پیشین
سود پرک چیست و چه کاربردهایی دارد؟
نوشته‌ی بعدی
ضد عفونی کننده های صنعتی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست